Dakota Fanning//životopis

21. března 2009 v 9:58 | kikinQaa |  Dakota Fanning
Dakota FanningRodné jméno: Hannah Dakota Fanning
Národnost: americká
Datum narození, místo: 23.2.1994, Conyers, Georgia
Hannah Dakota Fanning se narodila 23. února 1994 v Conyers, Georgia, USA. Před průnikem do světa filmu si hrála v okolí svého domova. Často si strkala pod noční košili přikrývku a předstírala, že má dítě, které hrála její sestra Elle(nyní také herečka). Navštěvovala divadlo blízko svého domova, kde děti nacvičovali každý týden představení. Lidé od divadla si všimli, že je Dakota talentovaná a upozornili rodiče (Joy a Steve), aby ji vzali do agentury.
Rodina Fanningova strávila 6 týdnů v Los Angeles, daleko od ejjich domova, ale nakonci slavili úspěch. Dakota dostala svoji první práci v celostátní reklamě.


Rodina se rozhodla přestěhovat do LA natrvalo, protože Dakotina kariéra se slibně rozjížděla. Po přestěhování podepsala smlouvu u profesionální agentury a již brzy v roce 2001 vyhrála konkurz na roli ve filmu Tomcats a zahrála si Clairee v malém projektu Father Xmas.
Její velký den měl ještě přijít. Zahrála jednu z hlavních rolí v I am Sam (2001) a celý štáb ohromila svým talentem. O jejím umění se po tomto filmu dozvěděl celý svět.
Dále si zahrála Abby Jennings v Trapped(2002) po boku Charlize Theron a pak si zahrála mladší verzi Reese Withersoon v Sweet Home Alabama (2002). V tomto roce přišli další dvě příležitosti. V Taken od Stevena Spielberga si zahrála mimozemské dítě a celých 10 epizod namluvila a pak v dětském filmu Hansel and Gretel byla Katie.
Také v roce 2003 hrála v několika úžasných projektech. Zaprvé to byla Sally Walden v The Cat in the Hat s Mikem Meyersem, pak malý spratek Lorraine Schleine v Uptown Girls s Brittany Murphy.
V roce 2004 se objevila v thrilleru Man on Fire po bohu Denzela Washingona a recenze byly vyjikající.
První v roce 2005 byla Marie v Nine Lives, pak Hide and Seek (2005) s Robertem DeNiro.
Stala se nejzaměstnanější dětskou herečkou Hollywoodu.
Na řadu přišla také role, která jí dostala zatím nejvíce do povědomí. Hrála dceru Ačkového herce Toma Cruise ve War of the Worlds. Také namluvila Lilo ve filmu Lilo and Stitch 2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama